Bez kategorii

Włącz się do gry !!!

Już po raz kolejny udało mi się wygrać wejściówkę na networking 🙂 Dzięki Beacie Tomaszek i organizowanym przez nią konkursom na fanpejdżu Ty i Biznes.

Byłam zadowolona, że znowu mam wychodne i poznam fajne Dziewczyny oraz poszerzę horyzonty, tak też się stało.

25 kwietnia, we wtorek była pierwsza wiosenna burza, ale nie tylko 🙂

Poza tym pogodowym wydarzeniem, miało miejsce inne – biznesowe 😀 W Zebra Tower w Warszawie zebrały się Kobiety przedsiębiorcze, posiadające lub planujące otwarcie własnej firmy oraz chcące coś zmienić w swoim życiu zawodowym.

„Włącz się do gry: biznes, rozwój i networking” to tytuł cyklu spotkań organizowanych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Prowadzące: Zuza Sentkowska oraz Katarzyna Janicka powitały uczestniczki bardzo ciepło. I … zaczęło się. 🙂

Każda z dziewczyn podczas minutowej prezentacji mogła opowiedzieć o sobie, czym zajmuje się i jaką branżę zawodową, biznesową reprezentuje. Z każdą kolejną wypowiedzią atmosfera była coraz lepsza i śmiechu było co nie miara.

Po naszych wystąpieniach przyszedł czas na pierwszy przygotowany na ten wieczór wykład.

Zuza Sentkowska Life & Career Coach i trener rozwoju osobistego i zawodowego przygotowała prezentację o motywacji. Zapytała uczestniczki czym jest motywacja? Wiarą, energią do działania, nagrodą, która czeka nas za wykonane zadanie np. tabliczką czekolady :). Motywacja jest stanem gotowości do podjęcia działania, flow czyli całkowitym wkręceniem się w temat, którym się zajmujemy, siłą witalną, celem, chęcią nie zawiedzenia samej siebie … Odpowiedzi było mnóstwo. 

Nadchodzi jednak dzień kiedy … ” Nie chce mi się „. Tak po prostu. Co wtedy ?

Zuza radzi aby zastanowić się nad tym „czego chcę” w tak trudnym momencie kiedy nam się nie chce.

Co jest naszym celem, co jest dla nas najważniejsze? Bardzo pomocna jest wtedy samokontrola i wytrwałość.

Problem sam w sobie może nie dotyczyć wcale motywacji, ale właśnie samokontroli. Aby zawziąć się i zrobić coś, co jest dla nas trudne lub przestać robić coś czego robić absolutnie nie chcemy.

Podobnie z wytrwałością. Może nie brakować nam motywacji, ale wytrwałości owszem. Próbujemy coś zrobić, ale jeśli nie wychodzi odpuszczamy, machamy na to ręką. Należy być wytrwałym w działaniu i próbować każdego dnia, znowu, podnieść się i zacząć od nowa. Motywacja nie może być krótkotrwała.

Kolejną wskazówką jest „Paliwo do działania”. Bycie dobrym dla siebie samej, ładowanie baterii, regeneracja, przerwa w pracy. Codziennie należy znaleźć czas na odpoczynek nawet na trwającą 5 minut kawę. Rzadziej, raz na jakiś czas dłuższy relaks, wyjazd, wyjście z rodziną z domu i pozytywne spędzenie czasu. Należy taki odpoczynek planować, zbierać zasoby finansowe i czasowe aby go zrealizować. Nie musimy tłumaczyć się z tego, że należy nam się paliwo, jak często kobiety mają w zwyczaju. Wypoczęte będziemy mieć większą motywację do działania i będziemy bardziej szczęśliwe.

W przerwie trwały gorące rozmowy i wymiana wizytówek. Mogłyśmy się posilić także małym co nie co od „Dwóch Takich” .

Tuż po przerwie swoją prelekcję rozpoczęła Sylwia Bogucka – kobieta w cyklu a zatem ekspertka od zmiany! Ewolucjonistka. Akredytowany Coach ICF PCC. Sylwia opowiedziała o 4 porach kobiecego cyklu. W zależności od momentu cyklu w jakim się znajdujemy, mamy inny nastrój, inaczej się zachowujemy i powinnyśmy zwracać uwagę również na podejmowane decyzje i zaplanowane działania. Podczas menstruacji warto przemyśleć swoje plany, wizje, marzenia. Mamy wtedy dobrą intuicję, liczą się nasze wartości i potrzeby. Kolejna faza po okresie to faza wzrostu. To nowy początek. Cechuje nas wtedy energia do działania, entuzjazm i zapał. Jesteśmy kreatywne i chętnie współdziałamy z innymi, także z mężczyznami. Czas około-owulacyjny to szczyt szczytów: maksymalizacja działań i możliwości. Towarzyszy wtedy kobiecie  seksapil i pokazujemy naszą pełnię kobiecości. Ostatnia faza to nielubiany przez nas wszystkie PMS. Często jesteśmy w słabej formie psychiczno-fizycznej i dotyka nas kryzys. Jest to czas dbania o siebie i mówienia „NIE”. Zanim zareagujemy negatywnie na sytuację w tym czasie, spróbujmy policzyć do 10.

Po drugim wykładzie, zastał nas późny wieczór 🙂 Zrobiłam jeszcze wspólne zdjęcie grupowe i w świetnym humorze, pełna inspiracji i dobrej energii czekam na kolejne spotkania networkingowe. Miałam także przyjemność napisać tę relację, aby mogła zostać opublikowana na stronie Ty i Biznes.

(10) Comments

 1. hmm, ciekawe, szczególnie o tym cyklu, muszę się przyjrzeć 🙂

 2. Super – brakuje mi takich przedsięwzięć w Łodzi!

 3. Świetne warsztaty, ale całkiem nie dla mnie. Nie lubię przemawiać, szczególnie kiedy mam trąbić o sobie, o tym co robię.

 4. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to ciekawe miejsce by wystartować z własnym biznesem i sprawdzić czy będzie działał przy minimalnym ryzyku. 😉

 5. Teresa says:

  W prowadzeniu biznesu (i nie tylko) networking to ważna rzecz! 🙂

 6. Dobra robota! Oby więcej było tak kreatywnych osób!

 7. Super! Ciekawe czy ja kiedyś trafię na takie pozytywne spotkanie.

 8. Fajnie, że kobiety łączą się razem, w biznesie również, bo tego mam wrażenie właśnie bardzo nam, babkom, brakuje. W świecie zdominowanym przez mężczyzn, często słabiej zarabiające i traktowane jako ozdoba, potrzebujemy wzajemnego wsparcia 🙂 Cieszy to, że jest coraz więcej przedsiębiorczych i wspaniałych kobiet realizujących swoje cele i marzenia 🙂

 9. Gratulacje! Chyba też muszę zacząć brać udział w konkursach 😀

 10. AllMyPassions says:

  Wow! Świetne z Was babki. Zazdroszczę tych meetingów. Będę tu zaglądać po motywację 🙂

  Pozdrawiam serdecznie!

Comments are closed.