Bez kategorii

Piękne wnętrze = Dobre samopoczucie?

Moi drodzy, zgadzacie się ze stwierdzeniem w tytule?

Muszę przyznać, że ja tak właśnie myślę. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się dłużej nad kwestią wystroju wnętrza.

Kiedyś mieszkałam z rodzicami, później w wynajmowanym mieszkaniu, następnie z Mężem, ale również we wnętrzu nie urządzonym przez nas.

Wrażenie robiły więc na mnie wnętrza domów znajomych lub obejrzane w magazynach, telewizji i internecie.

Ostatnio dopiero zaczęłam interesować się tą tematyką. Uważam, że wnętrze urządzone „po swojemu”, w kolorach, które lubimy, ozdobione detalami, którymi się zachwycamy potrafi poprawić humor i wprowadzić w poczucie relaksu, odpoczynku, błogości.

Taką mam przynajmniej nadzieję, ponieważ właśnie jesteśmy wraz z rodzinką w trakcie mega dużego remontu i wykończenie mieszkania jeszcze przed nami. Wg mnie diabeł tkwi w szczegółach i wyboru tych szczegółów, smaczków nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że znajdziemy czas na ich przemyślany zakup i nie będą to zakupy „na szybko”. Trochę przeraża mnie to, że obecnie jest tak duży wybór produktów na rynku i czasami jestem niezdecydowana, sama nie wiem co bardziej mi się podoba 😉

Jeżeli chodzi o fotografię wnętrz nie mam dużego doświadczenia. Fotografowałam pokój koleżanki do wynajęcia i kwiaciarnię (ale celem fotografii były kwiaty, nie wnętrze). Dlatego ucieszyłam się bardzo, kiedy Jola z https://przytulnewnetrze.pl/ napisała do mnie z propozycją współpracy. Chciała abym sfotografowała wnętrze cukierni, w której projektowała elementy wnętrza. Z przyjemnością wykonałam zlecenie. Wyzwanie to było nie lada z racji specyficznego kształtu i wielkości wnętrza oraz ograniczeń mojego sprzętu. Mam nadzieję, że jednak podołałam.  Turkusowa ściana w romby z różowym napisem dodaje wnętrzu uroku, kojarzy mi się z dzieciństwem, świeżością i wesołością, kolor świetnie wpasowuję się w resztę raczej spokojnego i minimalistycznego wnętrza. Natomiast drewniany blat daje ciepło i sprawia, że ma się ochotę usiąść wypić kawkę, zjeść ciastko i obserwować pracę cukierników.

Nie byłabym sobą gdybym nie zamieściła także zdjęć przysmaków, które zobaczyłam w cukierni. Bo słodkości uwielbiam 🙂 Myślę, że jedzenie ich w takim wnętrzu jest bardzo przyjemne. Wystrój cechuję zarówno przytulność i nowoczesność, a takie połączenie uwielbiam.

Przytulne wnętrze dobra robota !!!

Zobaczcie sami jak wygląda wnętrze cukierni http://www.cukierniasweetness.com/

 

 

(6) Comments

  1. Cieszę się, że ci się podobało wnętrze 🙂 Masz nadzieję, że podołałaś? Możesz mieć pewność! Świetne zdjęcia 🙂

  2. Jak dla mnie estetyka wnetrz jest bardzo istotna, trzeba tylko znalezc swoj styl i jakos go wyrazic. Najwazniejsze jest dla mnie, zeby przestrzen byla czysta, niezagracona, a jednoczesnie ciepla – tak jak piszesz.

  3. Zdecydowanie się zgadzam. Nie potrafię odpoczywać w przytłaczających wnętrzach. Zawsze, jak wiem, że czeka mnie restowe popołudnie, muszę najpierw posprzątać i ładnie zorganizować sobie przestrzeń 🙂

  4. Zdecydowanie klimat wnętrza ma wpływ na nasze samopoczucie! Przyjemniej odpoczywa się w przytulnym wnętrzu. Nas tez niebawem czeka remont – już nie mogę się doczekać wybierania dodatków, które pomogą w tworzeniu naszego wnętrza! 🙂

  5. Chyba każdy lubi, jak przebywa tam, gdzie mu się podoba. Od razu się lepiej czuje 🙂

  6. wnętrze tej cukierni jest przepiękne!

Comments are closed.