Bez kategorii

Oni chcą pracować dla siebie i ja też !

W ostatnim czasie dołączyłam do wielu grup wsparcia dla Kobiet chcących mieć lub mających już funkcjonującą firmę, blog itp. Są wśród nich osoby zajmujące się rękodziełem, sztuką, finansami coachingiem, sportem, właściwie można spotkać w owych grupach kogoś z każdej branży. Co najważniejsze członkinie grup wspierają się wzajemnie w rozwijaniu swoich pasji. Nie ma miejsca na hejtowanie czy podcinanie skrzydeł. Dziewczyny poznają się wirtualnie lub na żywo, polecają się wzajemnie i pomagają sobie. Oto właśnie odpowiedź dlaczego do tych grup dołączyłam.

Nie zawsze wspierają nas najbliżsi przyjaciele. Nie zawsze rodzina i znajomi mają czas wypytywać o naszą drogę zawodową, którą obrałyśmy. Nie można gniewać się czy mieć o to pretensji. Oczywiście chcemy otaczać się ludźmi którzy pchają nas do przodu, a nie hamują. Stąd właśnie powstały grupy zrzeszające ludzi o podobnych, celach, zainteresowaniach, potrzebach i oczekiwaniach. Chyba nikt, kto nie miał nic „swojego” i nie pracował na rozwój osobistej marki nie zrozumie osoby, która działa w tym klimacie.

Dzięki grupom zaczęłam dostawać zapytania o sesje zdjęciowe wizerunkowe, biznesowe i bardzo się z tego cieszę. W czasach gdy dużo osób, głównie kobiet chce rozpocząć działalność swojej firmy, potrzebne są zdjęcia na stronę www, do prowadzenia fanpejdża, newsletterów, instagrama itp. Pierwszą firmą, dla której z przyjemnością wykonałam zdjęcia jest http://bizneszoom.pl/. Agencja marketingowa full/total 🙂 obsługująca firmy. A więc, co robią ?

Mogą stworzyć niebanalną stronę www, prowadzić fanpage, zaplanować strategię rozwoju firmy w internecie i wiele wiele więcej. Stworzyli nawet grupę na fb „Błędy w biznesie”, aby pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy i unikaniu najczęstszych gaf.

Następne osoby i firmy planują już sesję zdjęciową u mnie. Ważne w tej kwestii dla mnie jest zbadanie oczekiwań zleceniodawcy. Natomiast Przedsiębiorca/bloger/freelancer powinien przemyśleć, jaka/jaki jestem i jaką chcę by widzieli mnie odbiorcy/potencjalni klienci. Proszę zawsze o podzielenie się tą wizją ze mną 🙂 Zapraszam do obejrzenia wybranych zdjęć z sesji dla http://bizneszoom.pl/ . Podczas sesji towarzyszyła nam Gosia Nawój, która zadbała o make-up i fryzurę Agnieszki i czuwała nad całością stylizacji. https://web.facebook.com/arteregogosianawoj/?fref=ts

 

(17) Comments

 1. Witam 🙂
  Bardzo fajny wpis i świetne zdjęcia 🙂 też należę do kilku grup wsparcia i naprawdę jestem im bardzo wdzięczna. Rodzina i znajomi nie zawsze rozumieją, co i dlaczego chcemy robić w życiu i czasem wręcz nieświadomie podcinają nam skrzydła. Niektórzy wręcz z zazdrości mogą nam rzucać kłody pod nogi – bo nam się udaje. Otóż nic się nie udaje – to tylko efekty ciężkiej pracy. Dlatego tak bardzo cenię grupy wsparcia – tu wszyscy wiedzą, że za każdym najmniejszym nawet sukcesem, stoją godziny ciężkiej pracy.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Dzięki ! Zgadzam się z Tobą ! 🙂 Pozdrawiam, Gosia

 2. A nie prawda!! Pierwsza byłam ja i moja firma:) . Wszystkie Twoje sesje są superowe i profesjonalnie podchodzisz do tematu. Chwalę Cię!!! Szukam obecnie tiulowej kiecy do ziemi, mam już 2 wianki…szykuj się na sesję ze Śmietankowymi.

  1. Sabinko z Tobą było pierwsze spotkanie to fakt, ale nie zrobiłam Ci sesji typowo wizerunkowej, wszystko przed nami 😉 Bardzo się cieszę na sesję wiankowo kieckową z Wami i już nie mogę się doczekać. Tobie zawdzięczam też moją piękną nazwę. Przesyłam buziaki wielkie :*

 3. Ja też należę do kilku takich grup i zupełnie się z Tobą zgadzam. 🙂 Poza tym są ogromnym źródłem wiedzy, której nasi bliscy często nie mają. Poza tym, po prostu robiąc coś podobnego lepiej rozumieją. 🙂 A zdjęciaświetne!

  1. Dzięki Nikola 🙂 Zatem trzymajmy się razem, w grupie siła. Pozdrawiam 😀

 4. Klaudia says:

  Ostatnio się zastanawiałam nad dołaczeniem do masterminda…Na co dzień to ja pomagam klientom z rozwojem ich biznesu i fajnie byłoby mieć kogoś wokół siebie, kto również mi pomoże się rozwijać i „da kopa”, kiedy to konieczne:)

  1. Klaudia myślę, że to bardzo dobry pomysł ! Przecież Ty także potrzebujesz wsparcia 🙂 Powodzenia i pozdrawiam, Gosia

 5. Racja, ja też w takich grupach dostaje skrzydeł i poprawia mi się humor w sytuacjach kryzysowych. pozdrawiam i mocy Ci życzę na następne dni.

  1. Mam tak samo 😀 Dziękuję i także życzę dużo mocy 🙂 ! Gosia

 6. Po dołączeniu do takich grup nasze blogi zyskują.
  Od dawna myślałam nad czymś tylko moim – dzieki dołaczeniu do grup w koncu zdobyłam się na odwage!

  1. Super, że odważyłaś się ! Gratuluję 🙂 Zajrzę do Ciebie 🙂 Pozdrawiam !

 7. Świetny artykuł i piękne zdjęcia! Ja też należę do wielu takich grup, z powodów, które wymieniłaś. Uwielbiam klimat, który w nich panuje, wsparcie, które można otrzymać. Sama nawet założyłam grupę, w której dziewczyny pracują nad swoimi biznesami i ciągle dostaję informacje, że czują się tu jak w rodzinie, że robią razem biznesy itd. Ja jestem w wielu takich grupach, polecam listę moim zdaniem najlepszych grup dla kobiet przedsiębiorczych http://szczesliwawbiznesie.pl/grupy-na-facebooku-dla-kobiet-przedsiebiorczych/ i harmonogram aktywności, który stworzyłam specjalnie na potrzeby aktywności w nich.

  1. Dagna dzięki za komentarz ! Jestem oczywiście w Twojej grupie, lubię fp i tak jak wspomniałam na fb: Dzięki Tobie mam tygodniowy harmonogram aktywności grup! Jest super 🙂

 8. Właśnie takie grupy pozwalają mi na większą kreatywność, pomysłowość, lepsze oddanie własnych umiejętności. Wspólne postrzeganie różnych aspektów, niekiedy nieco inna, ale równie ciekawa, perspektywa. 🙂
  Bookendorfina

 9. Nie ważne do ilu grup należysz, ważne do jakich. Jakość ponad ilość. 😉

 10. Grupy dają dużo wsparcia i motywacji. Jestem nowa więc właśnie się o tym przekonuje 🙂

Comments are closed.